Translate

Telefon
Medborgarservice: 026-24 00 00

Besöksadress
Stadshuset: Odengatan 37, Sandviken

Postadress
Sandvikens Kommun, 811 80 SANDVIKEN

E-post
medborgarservice@sandviken.se

Öppettider
Vardagar 08.00-17.00

Ledamöter i Kommunstyrelsen

Kommunstyrelsen består av 15 ledamöter och 15 ersättare.

Peter Kärnström

Peter Kärnström

Ordförande, Socialdemokraterna
E-post: peter.karnstrom@sandviken.se
Tel 026-24 12 21

Kerstin Almén

Kerstin Almén

1:e vice ordförande, Socialdemokraterna
E-post: kerstin.almen@sandviken.se
Tel 026-24 12 23

Hans Olsson

Hans Olsson

2:e vice ordförande, Moderaterna
E-post: hans.olsson@sandviken.se

Stefan Wigö

Stefan Wigö

Socialdemokraterna
E-post: stefan.wigo@sandviken.se

Ingrid Hedin-Amrén

Ingrid Hedin-Amrén

Socialdemokraterna
E-post: ingrid.hedin.amren@sandviken.se

AnnCharlott Eimasdotter

AnnCharlott Eimasdotter

Socialdemokraterna
E-post: anncharlott.eimasdotter@sandviken.se

Tommy Johansson

Tommy Johansson

Socialdemokraterna
E-post: tommy.johansson@sandviken.se

Per-Ola Grönberg

Per-ola Grönberg

Liberalerna
E-post: per-ola.gronberg@sandviken.se

Per Kihlgren

Per Kihlgren

Sverigedemokraterna
E-post: per.kihlgren@sandviken.se

Marie-Louise Rodin-Olofsson

Marie-louise Rodin-Olofsson

Sverigedemokraterna
E-post: marie-louise.rodin.olofsson@sandviken.se

Urban Nilsson

Urban Nilsson

Moderaterna
E-post: urban.nilsson@sandviken.se

Jonas Klang

Jonas Klang

Moderaterna
E-post: jonas.klang@sandviken.se

Carl-Ewert Ohlsson

Carl-Ewert Ohlsson

Centerpartiet
E-post: carl-ewert.ohlsson@sandviken.se

Lillemor Mauritzdotter-Nylén

Lillemor Mauritzdotter-Nylén

Vänsterpartiet
E-post: lillemor.mauritzdotter.nylen@sandviken.se

Rejn Karlgren

Rejn Karlgren

Miljöpartiet
E-post: rejn.karlgren@sandviken.se

Sidan uppdaterad: 2016-11-15
Rapportera fel på sidan: webbredaktionen@sandviken.se