Translate

Telefon
Medborgarservice: 026-24 00 00

Besöksadress
Stadshuset: Odengatan 37, Sandviken

Postadress
Sandvikens Kommun, 811 80 SANDVIKEN

E-post
medborgarservice@sandviken.se

Öppettider
Vardagar 08.00-17.00

Servicekontoret

Verksamhet    

Servicekontoret svarar för intern service till kommunens olika verksamheter i form av kostservice, städservice, verksamhetsvaktmästare, post, bilpool och distributionscentral.

Servicekontoret
Odengatan 34
Telefon 026-24 00 00

Servicechef/Kostchef

Maria Eriksson, 026-24 12 17
E-post:  maria.k.eriksson@sandviken.se

Administration

Kontorschef
Christina Jäderberg, 026-24 21 29
E-post: christina.jaderberg@sandviken.se
även enhetschef för verksamhetsvaktmästarna och post

Logistiksamordnare distributionscentral/bilpoolen
Magnus Flodman, 026-24 02 85
E-post: magnus.flodman@sandviken.se

Personalhandläggare 
Frida Larsson, 026-24 11 90
E-post: frida.c.larsson@sandviken.se

Städchef

Margareta Dahlqvist, 026-24 14 43
E-post: margareta.dahlqvist@sandviken.se

Enhetschefer kök och städ

Centralköket 
Eva Holmstrand, 026-24 13 28
E-post:  eva.holmstrand@sandviken.se

Bessemer kök/städ/elevcafeteria samt södra städ
Maria Leidermark, 026-24 02 35
E-post: maria.leidermark@sandviken.se

Tillagningskök förskolor centrum , Årsunda och Österfärnebo kök/städ
Ethly Walfridsson, 0291-47 40 51
E-post: ethly.walfridsson@sandviken.se

Centrum kök/städ
Ann Wennerblom, 026-24 15 51
E-post: ann.wennerblom@sandviken.se

Mottagningskök skolor/förskolor centrum
Hanna Ekman 026-24 16 99
E-post: hanna.ekman@sandviken.se

Storvik, Hammarby, Kungsgården, Åshammar, Järbo och Jäderfors kök/städ
Marita Westerlund, 026-24 02 52 
E-post: marita.westerlund@sandviken.se

Sidan uppdaterad: 2016-11-25
Rapportera fel på sidan: webbredaktionen@sandviken.se