Translate

Telefon
Medborgarservice: 026-24 00 00

Besöksadress
Stadshuset: Odengatan 37, Sandviken

Postadress
Sandvikens Kommun, 811 80 SANDVIKEN

E-post
medborgarservice@sandviken.se

Öppettider
Vardagar 08.00-17.00

Kontakta Kulturcentrum

Besöksadress

Köpmangatan 1-7, Sandviken

Postadress

Kulturcentrum, Sandvikens Kommun, 811 80 Sandviken

Folkbibliotekets reception

Måndag-torsdag 10.00-19.00
Fredag 10.00-18.00
Lördag-söndag 11.00-15.00
Telefon: 026-24 16 03, 026-24 16 11

Konsthallens reception

Tisdag-onsdag 12.00-17.00
Torsdag 12.00-19.00
Fredag-söndag 12.00-15.00
Telefon: 026-24 14 90

Biljetter

Biljetter till evenemang kan köpas eller hämtas i Folkets Hus reception, Köpmangatan 7.
Måndag-fredag 09.00-17.00
Telefon: 026- 27 97 00

Du kan också köpa biljetter via webben till de flesta evenemangen.
Boka biljettlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Program

Pernilla

Frida Olsson

Producent
026-24 11 52
frida.olsson@sandviken.se

Anders

Anders Selgeryd

Producent/Uthyrning
026-24 15 26
anders.selgeryd@sandviken.se

Patrik Enebrink

Patrik Enebrink

Tekniker
026-24 24 81
patrik.enebrink@sandviken.se

Marcus

Lina Högberg

Informatör/Administratör
026-24 19 35
lina.hogberg@sandviken.se

Konferens

Malin

Malin Palmberg

Konferenschef, Folkets Hus
026-27 97 24
malin.palmberg@sandvikenfh.se

Ledning

Kenneth

Kenneth Johansson

Chef, Kultur och Fritid
026-24 00 00
kenneth.johansson@sandviken.se

Johan

Johan Nilsson

VD, Folkets Hus
026-27 97 25
johan.nilsson@sandvikenfh.se

Enhetschefer

Marcus

Marcus Strand

Chef, Kulturenheten
026-24 00 00
marcus.strand@sandviken.se

Karin

Yvonne Gärd

Chef, Kulturskola
026-24 00 00
yvonne.gard@edu.sandviken.se

Malin

Peter Hirseland

Chef, Bibliotek och Litteraturhus
026-24 00 00
peter.hirseland@sandviken.se

Sidan uppdaterad: 2019-11-27
Rapportera fel på sidan: medborgarservice@sandviken.se