Translate

Telefon
Medborgarservice: 026-24 00 00

Besöksadress
Stadshuset: Odengatan 37, Sandviken

Postadress
Sandvikens Kommun, 811 80 SANDVIKEN

E-post
medborgarservice@sandviken.se

Öppettider
Vardagar 08.00-17.00

Kulturskolans personal

Anders Eriksson

Anders Ericsson

Fiol
Kulpåsen


072-225 38 43
anders.ericsson@edu.sandviken.se

Anna Jonshult

Cello och fiol 
Speldosan


072-225 38 47
anna.jonshult@edu.sandviken.se

Anna Lövgren

Anna Löfgren

Administratör



026-24 15 24
anna.lofgren@edu.sandviken.se

Simon Vikokel

Brusk Dibo

Saz



073-738 58 15
brusk.dibo@edu.sandviken.se

Anna Sara Berencreutz

Elisabet Wangby Björling

Sångpedagog
Speldosan


072-225 38 32
elisabet.wangby.bjorling@edu.sandviken.se

Simon Vikokel

Emilie Sundberg

Gitarr och ukulele
Teater
Musikproduktion

072-225 38 64
emilie.sundberg@edu.sandviken.se

Anders Selgeryd

Gustaf Sjösvärd

Trumpet och valthorn
Speldosan


070-089 42 21
gustaf.sjosvard@edu.sandviken.se

Göran Berencreutz

Göran Berencreutz

Gitarr och gitarrensemble



072-225 38 34
goran.berencreutz@edu.sandviken.se

Inger Bergström

Inger Bergström

Piano och sång



072-225 38 35
inger.bergstrom@edu.sandviken.se

Jan Annerborn

Bild, form och media


070-089 70 78
jan.annerborn@edu.sandviken.se

Simon Vikokel

Joel Malmström

Institutionstekniker



072-253 27 39
joel.malmstrom@edu.sandviken.se 

Kalle Bergdahl

Verksamhetsutvecklare


070-939 08 04
karl.bergdahl@edu.sandviken.se

Krister Pettersson

Krister Pettersson

Trombon, trumpet, baryton, valthorn, tuba
Brassrytmik


072-225 38 61
krister.pettersson@edu.sandviken.se

Lennart Skoglund

Linda Kastemyr

Piano, sång, kör
Speldosan


072-225 38 62
linda.kastemyr@edu.sandviken.se

Linnéa Persson

Vikarierar i dans för Madelene Dronkers



072-225 38 59
linnea.persson@edu.sandviken.se

Gunilla Persson

Madelene Dronkers

Dans

Föräldraledig

madelene.dronkers@edu.sandviken.se

Mathias Dahl

Michael Wahlin

Slagverk och trummor
Musikproduktion


072-225 38 42
michael.wahlin@edu.sandviken.se

Minna Lindblad

Tvärflöjt, blockflöjt och piano
Arbetsplatsombud Lärarförbundet


070-891 92 54
minna.lindblad@edu.sandviken.se 

Marcus Björn

Slagverk och trummor



072-225 38 41
marcus.bjorn@edu.sandviken.se

Annika Fält

Niklas Bjarnehäll

Piano och pianostudio



072-225 38 45
niklas.bjarnehall@edu.sandviken.se

Patrik Lundstedt

Patric Lundstedt

Saxofon, klarinett, piano
Speldosan


072-225 38 56
patric.lundstedt@edu.sandviken.se

Per Brydewall

Per Brydewall

El- och kontrabas
Musikteori och gitarr


072-225 38 36
per.brydewall@edu.sandviken.se

Per Börjesson

Per Börjesson

Fiol, altfiol och piano
Speldosan
Skyddsombud

072-225 38 37
per.borjesson@edu.sandviken.se

Peter Åhrlin

Peter Århlin

Gitarr

 

072-880 53 56
peter.ahrlin@edu.sandviken.se

Ulrika Goude-Westby

Ulrika Goude-Westby

Dramapedagog
Kulpåsen och Författarklubben
Kulturskolan i skolan och Speldosan

072-225 38 46
ulrika.goude@edu.sandviken.se

Yvonne Gärd

Yvonne Gärd

Kulturskolechef



026-24 00 00
yvonne.gard@edu.sandviken.se

Sidan uppdaterad: 2018-09-17
Rapportera fel på sidan: webbredaktionen@sandviken.se