Startsidan för Sandvikens kommuns webbplats

LOK-Center

LOK-center erbjuder insatser för långtidsarbetssökande, personer med funktionshinder och arbetssökande som är långtidssjukskrivna. Ta kontakt med din handläggare på Arbetsförmedlingen eller Individ- och familjeomsorgen för vidare planering.

Besöksadress:
Vallhovskroken 3, Sandviken

Postadress:
Sandvikens kommun
LOK-Center
811 80 Sandviken

E-post: lokcenter@sandviken.se

Vi som arbetar på Vallhovskroken 3:

Johnny Sandgren
Enhetschef
026-24 19 16, 076-112 62 91
johnny.sandgren@sandviken.se

Jöran Lindström
Biträdande enhetschef
026-24 03 31
joran.lindstrom@edu.sandviken.se

Anders Markström
Arbetsmarknadshandläggare/Koordinator
026-24 16 04
anders.markstrom@sandviken.se

Angella Bukirwa
Administration
072-880 59 28
angella.bukirwa@sandviken.se

Annica Andersson
Studie- och yrkesvägledare
026-24 15 81
annica.andersson@sandviken.se

Eva Smedbakken
Arbetsmarknadshandläggare
026-24 01 99
eva.smedbakken@sandviken.se

Lena Larsson
Arbetsmarknadshandläggare/Administration
026-24 24 03
lena.larsson@sandviken.se

Nenad Tolic
Arbetsmarknadshandläggare
026-24 20 10
nenad.tolic@sandviken.se

 

Första Steget - KAA

Besöksadress:
Köpmangatan 26

Mikael Bergling
Arbetsmarknadshandläggare, samordnare KAA (Kommunens aktivitetsansvar)
026-24 10 13
mikael.bergling@sandviken.se

Mattias Olsson
Arbetsmarknadshandläggare/KAA (Kommunens aktivitetsansvar)
026-24 16 77
mattias.olsson@sandviken.se

Ulla Wikstrand
Arbetsmarknadshandläggare/KAA (Kommunens aktivitetsansvar)
026-24 10 10
ulla-wikstrand@sandviken.se

Ledsagarservice

Besöksadress:
Verkstadsgatan 5 A, Sandviken

Carlo Örtoft
Handledare Ledsagarservice
026-24 10 14
carlo.ortoft@sandviken.se

Årsunda Praktiska & Ledsagarservice

Besöksadress:
Prästbordsvägen 60, Årsunda

Anette Åhlander
Handledare Ledsagarservice
026-24 10 85
anette.ahlander@sandviken.se

ÅNYO Second Hand

Besöksadress:
Västerled 4, Sandviken

Babrak Farid
Handledare ÅNYO Second Hand
026-24 13 88
babrak.farid@sandviken.se

Lokalvård

Besöksadress:
Hyttgatan 20, Sandviken

Marcus Nilsson
Handledare Lokalvård
026-24 12 19
marcus.nilsson@edu.sandviken.se


Jag vill att ni kontaktar mig om * (obligatorisk)
Jag vill att ni kontaktar mig om