Translate

Telefon
Medborgarservice: 026-24 00 00

Besöksadress
Stadshuset: Odengatan 37, Sandviken

Postadress
Sandvikens Kommun, 811 80 SANDVIKEN

E-post
medborgarservice@sandviken.se

Öppettider
Vardagar 08.00-17.00

Kontakt

Kontakta CVL på vux@edu.sandviken.se

 

Studie- och yrkesvägledning

Studie- och yrkesvägledare

Marie Weckström
marie.weckstrom@edu.sandviken.se
026-24 10 26
Persvägen 6

Emma Huhtimo
emma.huhtimo@edu.sandviken.se
026-24 18 23
Persvägen 6

Stefan Wärn
stefan.warn@edu.sandviken.se
026-24 15 82
Persvägen 6

Nils-Göran Persson
nils-goran.persson@edu.sandviken.se
026-24 00 42
Persvägen 6

Elin Lundmark
elin.lundmark@edu.sandviken.se 
026-24 13 74
Persvägen 6

CVL Olsbacka: grund/gymnasienivå och vård

Besöksadress

Persvägen 6
Olsbackaskolan
Sandviken

Expedition
Lärare

CVL Teknik: yrkesutbildningar och YH

Besökadress:
Fiskängsvägen 5
Sandviken

Kontakta Yrkeshögskolan (YH)

Anders Jakobsson, Utbildningsledare
anders.jakobsson@edu.sandviken.se
026-24 15 39

Gun Parling Järnberg, verkstadsförberedande
gun.parling-jernberg@edu.sandviken.se 

Ove Larsson, lärare i verkstadsämnen
ove.larsson@edu.sandviken.se
026-24 10 36

Ulf Hedberg, lärare i automationsämnen
ulf.hedberg@edu.sandviken.se
026-24 10 38

Kontakt Yrkesutbildningar

Dan Magnusson, Bitr. Rektor
Yrkesutbildningar och Yrkeshögskola
dan.magnusson@edu.sandviken.se
026-24 10 35

Jonas Holmstén, IT
jonas.holmsten@edu.sandviken.se

CVL Hammar: Sfi och LärVux

Besökadress

Barrsätragatan 6b
Sandviken

Reception CVL Hammar

Öppettider:
måndag: 8.00 - 12.00
tis-tors: 8.00 - 16.00
fredag: 8.00 - 12.00

Kontakt Sfi
Kontakt LärVux

Lärcentrum

Besökadress

Sandbacka park
Högbovägen 45
Sandviken

Kontakt

Lisbeth Hedberg
Studieadministratör
larcentrum@edu.sandviken.se
026-24 10 90

Mia Eriksson
Utbildningsledare
 mia.eriksson@sandviken.se
026-24 12 62 eller 070-089 03 11

Skolledning

Vuxenutbildningschef

Mats Berglund
mats.berglund@edu.sandviken.se


Rektor

Minna Holmqvist
Grundläggande och gymnasiala kurser
minna.holmqvist@edu.sandviken.se


Biträdande rektorer

Eric Lundkvist, CVL Hammar
Sfi och Lärvux
eric.lundkvist@edu.sandviken.se 

Dan Magnusson, CVL Teknik
Yrkesutbildningar och Yrkeshögskola
dan.magnusson@edu.sandviken.se

Maria Larsson Vestin, CVL Olsbacka
Vårdutbildningar
maria.larsson-vestin@edu.sandviken.se

Sidan uppdaterad: 2018-01-17
Rapportera fel på sidan: webbredaktionen@sandviken.se

Länkar

Vi finns på sociala medier

Facebook
Twitter
Facebook