Startsidan för Sandvikens kommuns webbplats

Kulturskolans personal

Anna jonshult

Anna Jonshult

Cello, Speldosan, Suzuki cello
Producent


072-225 38 47
anna.jonshult@edu.sandviken.se

Anna Löfgren

Anna Löfgren

Administratör och kommunikatör



026-24 15 24
anna.lofgren@edu.sandviken.se

Bild saknas

Aron Holmestrand

Trumpet och Brassrytmik
Speldosan


070-089 70 46
aron.holmestrand@edu.sandviken.se

Brusk Dibo

Brusk Dibo

Saz



076-636 74 58
brusk.dibo@edu.sandviken.se

Catherine Mathae

Catherine Mathae

Teaterassistent


catherine.mathae@edu.sandviken.se

Elisabet Wangby Björling

Elisabet Wangby Björling

Sång och piano
Kulpåsen


072-225 38 32
elisabet.wangby.bjorling@edu.sandviken.se

Bild saknas

Edward Anderzon

Fiol och nyckelharpa

 

072-539 17 51
edward.anderzon@edu.sandviken.se

Evelina Höglund Åström

Evelina Höglund Åström

Fiol och nyckelharpa
Speldosan och Kulpåsen
Föräldraledig läsåret 23/24

072-225 38 43
evelina.hoglund.astrom@edu.sandviken.se

Göran Berencreutz

Göran Berencreutz

Gitarr



072-225 38 34
goran.berencreutz@edu.sandviken.se

Henrik Wassenius

Henrik Wassenius

Slagverk och trummor


072-225 38 41
henrik.wassenius@edu.sandviken.se

Ingen på bilden

Jessica Andersson

Drama/Teater


072-880 57 19
jessica.andersson@edu.sandviken.se

Joel Malmström

Joel Malmström

Musikproduktion



Krister Pettersson

Krister Pettersson

Trombon, trumpet, baryton, valthorn, tuba
Brassrytmik


072-225 38 61
krister.pettersson@edu.sandviken.se

Kristin (Stina) Vestrin

Kristin (Stina) Vestrin

Bild och form


072-880 53 71
kristin.vestrin@edu.sandviken.se

Linda Kastemyr

Linda Kastemyr

Piano, sång, kör
Speldosan


072-225 38 62
linda.kastemyr@edu.sandviken.se

Linnéa Persson

Linnéa Persson

Dans



072-225 38 59
linnea.persson@edu.sandviken.se

Madelene Dronkers

Madelene Dronkers

Dans
Dans för hälsa

072-880 53 67
madelene.dronkers@edu.sandviken.se

Bild på person där bild saknas

Marcus Björn

Verksamhetsutvecklare
Pedagog


070-089 04 60
marcus.bjorn@edu.sandviken.se

Mattias Lund

Mattias Lund

Piano och pianostudio



072-225 38 45
mattias.lund@edu.sandviken.se

Minna Lindblad

Minna Lindblad

Tvärflöjt, blockflöjt och piano
Speldosan
Arbetsplatsombud Sveriges lärare

070-891 92 54
minna.lindblad@edu.sandviken.se 

Nathalie Bertilsson

Nathalie Bertilsson

Fiol, altfiol och piano
Skyddsombud


072-225 38 37
nathalie.bertilsson@edu.sandviken.se

Patric Lundstedt

Patric Lundstedt

Saxofon och klarinett
Speldosan


072-225 38 56
patric.lundstedt@edu.sandviken.se

Per Brydewall

Per Brydewall

El- och kontrabas
Musikteori och gitarr
Speldosan

072-225 38 36
per.brydewall@edu.sandviken.se

Peter Århlin

Peter Århlin

Gitarr och Ukulele
Speldosan

072-880 53 56
peter.ahrlin@edu.sandviken.se

Tobias Hall Östergren

Tobias Hall Östergren

Institutionstekniker


072-253 27 39
tobias.hall.ostergren@edu.sandviken.se 

Yvonne Gärd

Yvonne Gärd

Kulturskolechef



026-24 00 00
yvonne.gard@edu.sandviken.se