Translate

Telefon
Medborgarservice: 026-24 00 00

Besöksadress
Stadshuset: Odengatan 37, Sandviken

Postadress
Sandvikens Kommun, 811 80 SANDVIKEN

E-post
medborgarservice@sandviken.se

Öppettider
Vardagar 08.00-17.00

Kunskapsförvaltningen

Kunskapsförvaltningen ansvarar för förskola, grundskola, särskola samt gymnasieskola i Sandvikens kommun. Mer information om de olika skolformerna och skolorna i Sandviken finns under rubriken Utbildning & förskola.

Förvaltningschef: Inger Norman

Besöksadress: Sätragatan 66, Sandviken
Postadress: 811 80 SANDVIKEN
Tel 026 - 24 00 00, Fax 026 - 25 58 87
E-post: kunskapsnamnd@sandviken.se

Öppettider Kunskapskontorets reception

Måndag: kl. 13.00-15.00
Tisdag: kl. 13.00-16.00
Onsdag: kl. 10.00-12.00
Torsdag: kl. 13.00-16.00
Fredag: Stängt

Övriga tider hänvisas till Medborgarservice, tel. 026-24 00 00

Personal Kunskapskontoret

Skolchef

Inger Norman, 026-24 12 04
E-post: inger.norman@edu.sandviken.se

Skolformschef förskola

Anita Persson, 026-24 19 37
E-post: anita.persson@edu.sandviken.se

Skolformschef grundskola och särskola

Birgitta Orrebo, 026-24 14 64
E-post: birgitta.orrebo@edu.sandviken.se

Skolformschef gymnasieskola och gymnasiesärskola

Eva Simonsson, 026-24 24  11
E-post: eva.simonsson@edu.sandviken.se

Chef Elevhälsan

Catharina Högström, 026-24 18 92
E-post: catharina.hogstrom@edu.sandviken.se

Medarbetare på Kunskapskontoret

Britt-Marie Stålnacke, Reception, Assistent fakturor
E-post: britt-marie.stalnacke@edu.sandviken.se
Inger Wagenius, Assistent
E-post: inger.wagenius@edu.sandviken.se
Inglis Wåhlberg, Assistent
E-post: inglis.wahlberg@edu.sandviken.se

Karin Jankensgård, Registrator/nämndsekreterare
E-post: karin.jankensgard@edu.sandviken.se

Eva Ceder, HR-konsult
E-post: eva.ceder@edu.sandviken.se
Louise Salomonsson, HR-konsult
E-post: louise.salomonsson@edu.sandviken.se
Marie Wesik, HR-konsult
E-post: marie.vesik@edu.sandviken.se

Helena Harrysson, Personalutvecklare
E-post: helena.harrysson@edu.sandviken.se

Jane Sandberg, Förvaltningsekonom
E-post: jane.sandberg@edu.sandviken.se
Kerstin Eriksson, Förvaltningsekonom
E-post: kerstin.eriksson@edu.sandviken.se
Anna Wikman, Förvaltningsekonom
E-post: anna.wikman@edu.sandviken.se
Sofia Hammarberg, Förvaltningsekonom
E-post: sofia.hammarberg@edu.sandviken.se
Jonas Broström, Förvaltningsekonom
E-post: jonas.brostrom@edu.sandviken.se

Ann-Katrin Israelsson, Placeringshandläggare förskola
E-post: ann-katrin.israelsson@edu.sandviken.se
Lena Blixt, Placeringshandläggare förskola/fakturor
E-post: lena.blixt@edu.sandviken.se
Ann-Sofie Andersson
E-post: ann-sofi.andersson@edu.sandviken.se

Lena Eriksson, Förskoleadministratör
E-post: lena.eriksson@edu.sandviken.se
Agneta Witte-Laschka, Förskoleadministratör
E-post: agneta.witte@edu.sandviken.se

Kenneth Humling, Kvalitetsutvecklare
E-post: kenneth.humling@edu.sandviken.se
Johan Larsson, Kvalitetsutvecklare
E-post: johan.a.larsson@edu.sandviken.se
Annika Lundberg, Kvalitetsutvecklare förskola
E-post: annika.lundberg@edu.sandviken.se

Ann Åkerlöf Olsson, Skolutvecklare
E-post: ann.akerlof@edu.sandviken.se
Anders Johansson, Utredare
E-post: anders.johansson@edu.sandviken.se

Evin Hajo, Samordnare flerspråkighet
E-post: evin.hajo@edu.sandviken.se

Rolf Perpåls, IT-samordnare
E-post: rolf.perpals@edu.sandviken.se
Agneta Björk, IT-pedagog, Dataskyddssamordnare
E-post: agneta.bjork@edu.sandviken.se
Sören Andersson, IT-strateg
E-post: soren.andersson@edu.sandviken.se
Johan Strandberg, Institutionstekniker
E-post: johan.strandberg@edu.sandviken.se

Veronica Östman, NTA-samordnare
E-post: veronica.ostman@edu.sandviken.se

Hittade du informationen du sökte?

Sidan uppdaterad: 2019-05-20
Rapportera fel på sidan: medborgarservice@sandviken.se