Hoppa till sidans huvudinnehåll
Sök
Meny
Sök
Kontakta oss
Utbildning & förskola
Omsorg & stöd
Kultur & fritid
Bygga, bo & miljö
Trafik & infrastruktur
Näringsliv & arbete
Kommun & politik
Kontakta oss
sandviken.se
Kommun & politik
Demokrati och medborgardialog
Nämnder och styrelser
Kommunstyrelse
Ledamöter i Kommunstyrelsen
Utbildning & förskola
Omsorg & stöd
Kultur & fritid
Bygga, bo & miljö
Trafik & infrastruktur
Näringsliv & arbete
Kommun & politik
Kontakta oss
Anslag och kungörelser
Demokrati och medborgardialog
Så styrs kommunen
Kommunfullmäktige
Nämnder och styrelser
Kommunstyrelse
Ledamöter i Kommunstyrelsen
Kallelser och protokoll, Kommunstyrelsen
Kommunstyrelseförvaltningen
Arbetslivsnämnden
Individ- och familjeomsorgsnämnden
Kultur- och fritidsnämnden
Kunskapsnämnden
Omsorgsnämnden
Valnämnden
Västra Gästriklands samhällsbyggnadsnämnd
Överförmyndarnämnden västra Gästrikland
Gemensam nämnd för verksamhetsstöd
Kommunala bolag och kommunalförbund
Kontakta politiker, förtroendemannaregister
Sammanträdesdagar
Kallelser och protokoll
Kommunalråd och oppositionsråd
Kommunrevisionen
Rådet för Social Hållbarhet
Kommunala pensionärsrådet
Kommunala funktionshinderrådet
Kontakta politiska partier i kommunfullmäktige
Lämna synpunkt på en verksamhet
Folkinitiativ och kommunal folkomröstning
Överklaga beslut och begära dröjsmålstalan
Val till Europaparlamentet
Kommunens organisation
Arkiv och diarium
Lokala föreskrifter och styrdokument
Ekonomi, budget och redovisning
Trygghet, folkhälsa och förebyggande verksamhet
Säkerhet och beredskap
Nationella minoriteter och minoritetsspråk
Om Sandvikens kommun
Stipendier, fonder och utmärkelser
Lämna synpunkter på verksamheten
Visselblåsarfunktion
Lyssna
Förtroendemannaregister
Ledamöter i Valnämnd
Mandatperiod
2023-01-01 - 2026-12-31 (aktiva)
----------------------------------
2023-01-01 - 2026-12-31 (alla)
2019-01-01 - 2022-12-31
Sekreterare:
Namn
Parti
Ort
Uppdrag
Birgitta Brannestål
SD
Järbo
Ledamot
Britt-Marie Jonsson
C
Årsunda
Ledamot
Conny Grönberg
L
Sandviken
Vice ordförande
Eleonora Berglund
V
Sandviken
Ledamot
Gunilla Gillström
S
Sandviken
Ordförande
Leif Jönsson
KD
Storvik
Ledamot
Lise-Lotte Holmström
S
Ledamot
Mats Sundberg
M
Storvik
Ledamot
Peter Perskull
MP
Kungsgården
Ledamot
Anders Bergström
L
Sandviken
Ersättare
Andrea Bosbach
MP
Sandviken
Ersättare
Annica Ivarsson
M
Storvik
Ersättare
Bengt Karlsson
S
Ersättare
Benjamin Nordström
KD
Sandviken
Ersättare
Lillemor Mauritzdotter Nylén
V
Gästrike Hammarby
Ersättare
Stefan Wigö
S
Gästrike-Hammarby
Ersättare
Tommy Jackson
SD
Åshammar
Ersättare
Vakant
C
Ersättare
Sök i förtroendemannaregistret
Rapportera fel på sidan:
medborgarservice@sandviken.se
Dela på Facebook
Dela på Twitter
Dela på LinkedIn
Sök
Sök